Rubriky
iPhone

Jak sestřelit zamrzlou aplikaci na iPhone?

Jak sestřelit zamrzlou aplikaci na iPhone? Držte vypínací tlačítko, dokud nevyskočí slider. Pak zase držte home tlačítko, až aplikace umře.

Rubriky
iPhone

Rychlé mazání v kalkulačce

V kalkulačce na iPhone stačí pro smazání jen jedné číslice místo celého čísla přejet prstem po ciferníku zleva doprava nebo zprava doleva.

Rubriky
iPad iPhone Mac

Telefonujte přímo ze svého počítače

Zapněte si v iPhone volbu Nastavení > Telefon > Hovory na ostatních zařízeních. Budete moci uskutečňovat běžné hovory i z Macu nebo iPadu.

Rubriky
iPad iPhone

Ukládejte své kontakty do cloudu

Pokud máte své kontakty primárně v cloudu, ukládejte nové kontakty vytvořené v iPhone přímo do něj: Nastavení > Kontakty > Výchozí účet.

Platí to nejen pro iCloud, ale i pokud jako primární místo pro své kontakty používáte například Google Kontakty.

Rubriky
iPad iPhone

Jak na iPhone zapnout Caps Lock

Caps Lock při psaní na iPhone zapnete dvojitým ťuknutím na Shift. Musí to být povolené v Nastavení > Obecné > Klávesnice > Povolit Caps Lock.

Mně osobně přijde naopak Caps Lock jako zcela neužitečná funkce a pokud jsem ho někdy zapnul, tak vždy omylem. Pokud patříte mezi ortodoxní odpůrce Caps Locku, můžete si ho zakázat i na Macu.

Rubriky
iPad iPhone

Jak na formátování textu v iPhone

V e-mailu i dalších aplikacích v iPhone můžete používat základní formátování textu. Vyberte text a klikněte na šipku v objevivším se popupu.

Rubriky
iPad iPhone

Rychlé odscrollování nahoru

Pro rychlé odscrollování úplně nahoru v nějakém dlouhém výpisu na iPhonu nebo iPadu stačí klepnout prstem na lištu u horního okraje displeje.

Rubriky
iPhone

Rychlé zhasnutí světla na iPhone

Rozsvícené světlo na iPhone se zamknutým displejem nejrychleji zhasnete tak, že přetáhnete displej nahoru, jako byste chtěli fotit.

Rubriky
iPad iPhone Mac

Copy-paste napříč více zařízeními

Máte-li iPhone i Mac přihlášené ke stejnému iCloud účtu, jsou na stejné WiFi, mají zapnutý Bluetooth a jsou blízko sebe, můžete používat Universal Clipboard. Tedy sdílenou schránku. Na jednom zařízení obsah zkopírujete a na druhém vložíte. Moc užitečné, používám často!