Rubriky
Mac

TotalFinder: Finder na steroidech

TotalFinder je můj hlavní a jediný souborový manažer. Rozšíří nativní Finder o řadu užitečných funkcí, které by měl umět a neumí, jako jsou například hezké taby, adresáře ve výpisu upřednostněné před soubory, Cmd-X Cmd-V přesouvání souborů, automatické roztahování sloupců ve sloupcovém zobrazení nebo snadné zobrazování skrytých souborů. A chcete-li, tak i dvousloupcový „Norton Commander“ režim.

Ačkoliv je to ve skutečnosti jiná aplikace než Finder, tváří se jen jako jeho nenápadné rozšíření, což mi hodně vyhovuje. Podobný by měl být XtraFinder, který jsem ale nezkoušel. 

Narozdíl třeba od PathFinderuForkliftumuCommanderu nebo DiskOrderu, které mají úplně jinou filozofii či design a které mi kvůli tomu během praktického používání vůbec nesedly.

Jedinou, ale naprosto zásadní nepříjemnou vlastností TotalFinderu je, že opravdu reálně modifikuje a „hackuje“ systémový Finder. Což se pochopitelně nelíbí MacOSu jako takovému, kde to od jeho verze El Capitan naráží na System Integrity Protection. Pro spuštění a běh TotalFinderu se tak musí celý SIP vypnout.