Rubriky
iPad iPhone Mac

Telefonujte přímo ze svého počítače

Zapněte si v iPhone volbu Nastavení > Telefon > Hovory na ostatních zařízeních. Budete moci uskutečňovat běžné hovory i z Macu nebo iPadu.

Rubriky
iPad iPhone

Ukládejte své kontakty do cloudu

Pokud máte své kontakty primárně v cloudu, ukládejte nové kontakty vytvořené v iPhone přímo do něj: Nastavení > Kontakty > Výchozí účet.

Platí to nejen pro iCloud, ale i pokud jako primární místo pro své kontakty používáte například Google Kontakty.

Rubriky
iPad iPhone

Jak na iPhone zapnout Caps Lock

Caps Lock při psaní na iPhone zapnete dvojitým ťuknutím na Shift. Musí to být povolené v Nastavení > Obecné > Klávesnice > Povolit Caps Lock.

Mně osobně přijde naopak Caps Lock jako zcela neužitečná funkce a pokud jsem ho někdy zapnul, tak vždy omylem. Pokud patříte mezi ortodoxní odpůrce Caps Locku, můžete si ho zakázat i na Macu.

Rubriky
iPad iPhone

Jak na formátování textu v iPhone

V e-mailu i dalších aplikacích v iPhone můžete používat základní formátování textu. Vyberte text a klikněte na šipku v objevivším se popupu.

Rubriky
iPad iPhone

Rychlé odscrollování nahoru

Pro rychlé odscrollování úplně nahoru v nějakém dlouhém výpisu na iPhonu nebo iPadu stačí klepnout prstem na lištu u horního okraje displeje.

Rubriky
iPad iPhone Mac

Copy-paste napříč více zařízeními

Máte-li iPhone i Mac přihlášené ke stejnému iCloud účtu, jsou na stejné WiFi, mají zapnutý Bluetooth a jsou blízko sebe, můžete používat Universal Clipboard. Tedy sdílenou schránku. Na jednom zařízení obsah zkopírujete a na druhém vložíte. Moc užitečné, používám často!